Doplnky na moto. Asi najzákladnejším doplnkom na motorku je prilba. Patrí do povinnej výbavy každého motorkára. Prilba je absolútne zásadná súčasť bezpečnostnej výbavy vodičov motocyklov a ich spolujazdcov. Ich výberu by ste mali venovať obzvlášť dôkladnú pozornosť. Je dôležité zohľadniť, na akom motocykli jazdíte, a podľa toho si vybrať pre vás tú najvhodnejšiu prilbu, ktorá bude zodpovedať presne vašim potrebám. Prilby poznáme integrálne, odklápacie, vyklápacie, otvorené prilby. Integrálne prilby zakrývajú celú hlavu vrátane očí a brady, disponujú plexisklom a sú určené predovšetkým pre športovo založených motorkárov. Odklápacie či vyklápacie prilby sú na prvý pohľad podobné integrálnym, ale umožňujú odklopiť a preklopiť prednú časť, to znamená nielen plexisklo, ale aj ochranu brady. Otvorené prilby nedisponujú ochranou brady, napriek tomu spĺňajú všetky bezpečnostné normy a sú určené predovšetkým pre majiteľov skútrov. Ich variantom sú moto-prilby bez ochrany očí, čiže bez plexiskla, určené pre majiteľov chopperov. Ďalej cross prilby, enduro prilby alebo ATV prilby sú podstatne ľahšie a majú pevnú ochranu brady. Okrem toho sú doplnené šiltom. Prilba sa už v dnešnej dobe stáva aj atraktívnym módnym doplnkom. Na trhu máme rôzne štýly, druhy, značky a dizajny prilieb.

doplnky na moto

 

Neodmysliteľnou súčasťou motorkárov je moto oblečenie, či rukavice na motorku. Rukavice patria do základnej výbavy každého motorkára. Aj z tohto dôvodu je dôležité si uvedomiť, na akom stroji jazdíte, a podľa toho vyberať vhodný typ. Rukavice sú určené na chopper, motocross, cestovnú alebo športovú motorku, bezprstové alebo termo rukavice. Kvalitné rukavice vám poskytnú ochranu pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami, pádmi, úrazmi, odreninami alebo zraneniami. Každý motorkár musí mať poriadnu obuv na motorku. Motocyklová obuv je nenahraditeľnou súčasťou motovýbavy, preto pri jej výbere zohľadnite veľa aspektov. Či už jazdíte v teréne, na okruhu, alebo budete motocyklovú obuv využívať iba pre príležitostné vychádzky po meste alebo na kratšie vzdialenosti, rozhodne si vyberiete. Motocyklová obuv musí podliehať prísnym bezpečnostným kritériám, musí poskytovať maximálnu ochranu, musí byť odolná voči poveternostným vplyvom a musí byť vyrobená z prvotriednych materiálov.

stojan na motorku

 

Dôležitou súčasťou motorkára sú moto chrániče. S chráničmi si môžete vychutnať bezpečnú a komfortnú jazdu. Máte na výber z chráničov na celé telo. Každý chránič je špeciálne testovaný a pridelené certifikáty podliehajú najprísnejším európskym normám. Mnoho motorkárov si vyberá z množstva typov motorkárskych okuliarov. Tie sú dôležité pre ochranu vašich očí. Na výber máte samozrejme ešte oveľa viac rôznych doplnkov na vašu motorku a vyberte si vždy to, čo sa vám páči.