Vlastnenie posuvných dverí vyrobených zo skla nie je iba záležitosťou štýlového a moderného dizajnu, ale rovnako tak ide o praktické riešenie do každej domácnosti či firmy. Obývací priestor, do akého dvere nainštalujete, bude dýchať inováciou a praktickým prevedením. Ak zrovnáme tento typ dverí s tými klasickými z dreva, určite nájdeme viaceré vychytávky a viditeľný pokrok. Preto sa poďme na tento modernejší typ pozrieť o niečo bližšie.

dveře skleněné

Povedzme si priamo, pri predstave dverí zo skleneného materiálu sa nám vybavia určité obavy spojené s labilnosťou tohto materiálu a možným nebezpečím, pokiaľ sa sklo rozbije. Nebudeme si klamať. Ale týchto vlastností si boli samozrejme vedomí aj výrobcovia a tak posuvne sklenene dvere nie sú vyrobené z klasického skla, ale z bezpečnostne kaleného skla, ktorého kvalita a pevnosť sú zaručené, z praktického pohľadu sú vlastne nerozbitné. Vaše bezpečie, ako aj nerozbitnosť týchto dverí pri každodennom využívaní v obytných priestoroch sú zaručenou vlastnosťou, bez ktorej by dotyčný produkt na základe nových bezpečnostných opatrení nemohol prísť na trh. Výroba nábytku zo skleneného materiálu je vystavená naozaj prísnym bezpečnostným normám. V prípade, že by sa tento materiál nedôsledným zaobchádzaním nakoniec podarilo rozbiť, na zemi nezostanú ostré kúsky, ale v prípade ESG skla vravíme o zaoblených hranách rozpadnutých na drobné časti.

posuvné dveře skleněné

Sklenený dizajn je tak zároveň bezpečným a ponúka skôr výhody spojené s praktickým otváraním a skutočne krásnym dizajnom, aký v prípade záujmu môžete ešte doladiť vyhotovením loga alebo rôznymi inými nápaditými motívmi. Ale táto voľba je už iba na zákazníkovi, potlač alebo grafické fólie nemusia byť jeho súčasťou, nakoľko dizajnovo príťažlivá voľba je už len samotné prevedenie z číreho a matného skla. Dispozícia týchto dverí v interiéri nabudí solídny a originálny vzhľad celej miestnosti.