Určite ste sa už ocitli a pravdepodobne sa ešte niekedy opäť ocitnete v situácii, kedy sa vám bude zdať, že váš interiér potrebuje určitú úpravu a povedané stručne- estetickú modernizáciu. Či už v ňom chcete viac miesta a hľadíte na praktickú stránku, alebo vám záleží len na viditeľnej inovácii a teda jeho estetickom vylepšení.

V takých prípadoch niekedy stačí obmeniť jeden prvok a získate vytúžený efekt.

štýlová obývačka

Naozaj, treba len vybrať ten správny. Môžeme sa orientovať napríklad na takú dôležitú súčasť, akou sú dvere, pričom pri správnom výbere dokážu byť práve tieto dizajnovým a zároveň funkčným stredobodom miestnosti. Ak chceme obidve tieto vlastnosti spojiť, ideálnou voľbou dokážu byť sklenene posuvne dvere.

Sklo dodá priestorom zdravú priepustnosť svetla, respektíve vpustí do nich prirodzené denné svetlo, vďaka čomu nebude rozdelený priestor nepríjemne tmavý. Takýto typ dverí sa preto ideálne hodí napríklad aj do tej časti interiéru, kde chýbajú okná a ich bežná funkcia. Ďalšou známou vlastnosťou skla je jeho schopnosť opticky zväčšovať priestor, čím bude pôsobiť priestrannejším a vzdušnejším dojmom. V neposlednom rade je to moderný a trendový dizajn, ktorým tieto dvere obohatia vaše bývanie a v nemalej miere mu doprajú viditeľnú inováciu.

biele dvere a stena

A v situácii, ak tento typ dverí funguje na princípe posuvného otvárania, je celkový efekt pochopiteľne vylepšený praktickou úsporou miesta. Pretože sa uvoľnia centimetre štvorcové, ktoré by inak zabralo otváranie klasických dverí. V takomto prípade moderných dverí naopak stačí krídlo posunúť do strany. Takéto prevedenie dokáže byť bezbariérové, čo je zároveň výhodou napríklad aj pre ľudí s obmedzenými možnosťami pohybu, čo potrebujú cez dvere prejsť s vozíkom.

  • Ak si na záver zrekapitulujeme všetky vlastnosti spomenuté v tejto charakteristike, tento interiérový prvok dokáže miestnosť obohatiť po viacerých, či už vizuálnych alebo funkčných stránkach.