Využívanie elektroniky a elektronických spotrebičov je v súčasnosti rozšírenejšie, než kedykoľvek predtým. Teda funkčná elektroništalácia je potrebným a pravidelným základom bytov logicky aj naďalej. Nie nadarmo sa k častým otázkam a bodom záujmu v súčasnosti radí najmä úvaha spojená s trojizbovými bytmi a cena elektroinstalacie 3 izbovy byt http://www.inektra.sk/uvod/elektroinstalacia-bytovych-domov/ . Totožná úvaha sa však musí dotýkať všetkých obytných priestorov, ktoré majú už desiatky rokov a stav elektroinštalácie v nich je už pravdepodobne zastaraný.

  • To znamená, že s najvyššou pravdepodobnosťou nemusí vyhovovať súčasným kritériám a nariadeniam. Nielen z hľadiska funkčnej, ale takisto dostatočne zabezpečenej prevádzky, kedy aj na prvý pohľad funkčný systém dokáže skrývať závadu a s ňou spojené riziká.

Faktorom revízie a následných zmien je však tiež skutočnosť, ktorá už bol spomenutá, a teda že využívanie elektronických spotrebičov mení svoju podobu už len behom pár rokov. Napríklad v rokoch 2000-ich alebo 90-tych sme určite nevyužívali totožné množstvo a totožnú formu prístrojov, ako je tomu dnes. Týmto zmenám sa tak pochopiteľne prispôsobujú aj nové nariadenia.

Moderná elektrická zásuvka

Pre ističe to značí, že budú mať čoraz väčší problém zvládnuť taký odber, s ktorým si hravo poradili v minulosti. V tomto smere je potrebné nasledovať súčasný stav a túto stránku veci nepodceňovať, pretože starý istič môže na základe zmienených faktorov predstavovať nebezpečie.

Počítač, adaptér, elektrická zásuvka

Postupom času rozširovanie elektro-zariadení v našich priestoroch vznikneme riešiť aj „predlžovačkami“, respektíve predlžovacími káblami a celkovým riešením, ktorého výsledkom je však čoraz viac vzájomne premotaných káblov, chaos a neporiadok. Aj táto časť si preto určite pýta zmenu. Pri rekonštrukcii je takisto dôležité venovať pozornosť výmene rozvodov.