Kedysi dávno ženy nemali žiaden problém so svojou pokožkou. Všetko bolo prirodzené, jemné chĺpky sa jednoducho nosili na všetkých častiach tela. Avšak, nadišla iná doba, prišla nová móda a do popredia sa dostala hebká a pekná koža bez jediného chĺpku. Myslím si, že takto je tomu dodnes a mnoho žien si zakladá na tom, aby chodili upravené. No taktiež si myslím, že mnoho z nás s danou témou bojuje každým dňom. Každá z nás sa v duchu sama seba pýta, ako zabrániť vrastajúcim chĺpkom, ako to vlastne urobiť, aby naša pokožka zostala hebká pár dní alebo dokonca týždňov?žena s bielym papierikom.jpg
Možno nedokážeme vyriešiť každý váš problém, ale o správnom holení toho vieme pomerne dosť!
Prvým a to asi najdôležitejším a najzákladnejším bodom je výber tej správnej žiletky. Nemíňajte zbytočne svoje peniaze za lacné napodobeniny. Skôr či neskôr ich totiž vyhodíte a budete si musieť zaobstarať nové a lepšie. Preto si už radšej dopredu vyberte lepší výrobok od overených značiek s dlhoročnou tradíciou. A ak vás nebaví stále donekonečna vyhadzovať použité žiletky a nakupovať nové, pozrite sa po nejakom elektrickom holiacom strojčeku. V dnešnej dobe je ich na trhu nespočetné množstvo a určite si aj vy nájdete svojho obľúbenca.
Holenie je teda poriadna veda a práve preto by ste sa mali naučiť pracovať so žiletkou z rôznych uhlov. Naše chĺpky sa totiž od tých mužských líšia a práve preto by sme sa k nim nemali správať rovnako. Pri tomto spôsobe totiž môžete predísť aj rôznym nepríjemným malým poraneniamholiaci strojček v kozmetickej taške.jpg
Pri holení používajte rôzne krémy, peny a kozmetické prípravky, aby ste si zabezpečili príjemne vyzerajúcu a na dotyk jemnú pokožku. Ani v tomto bode by ste nič nemali zanedbať. Radšej si priplaťte a uvidíte, že ten výsledok vám vyrazí dych.
No a napokon by ste určite nemali zabudnúť na jednu dôležitú informáciu a tou je tá, že holenie neznamená peeling. V preklade to znamená, že pri holení sa určite nezbavujete aj odumretých buniek kože. Práve preto by ste svoju pokožku mali pravidelne ošetrovať a nezanedbávať ju.