Ako sa vyhnúť podráždeniu pokožky po holení


Koža musí byť pred holením dostatočne zmäkčená
Nechcete holiť vaše nohy na suchej pokožke. Aby ste sa vyhli škrabancom a svrbeniu, namočte pokožku nôh resp. časti tela, ktorú sa chystáte oholiť a nechajte ju zmäkčiť z tepla a vlhkosti. Ak sa pokúsite o holenie na suchej koži, vystavujete sa riziku upchania žiletky odumretou kožou, pričom sa vystavujete riziku škrabancov a začervenaniu kože.

holení

Gély a peny na holenie majú spravidla rovnaké zloženie
Nemusíte utrácať peniaze na peny na holenie určené výhradne pre ženy, sú to prakticky tie isté ako peny predávané pre mužov. Jediné na čom vám pri géloch môže záležať, je typ vône, ktorá vám najviac vyhovuje.

Aplikujte detský olej pred gélom na holenie
Aby ste sa vyhli podráždeniu pokožky po holení v sprche, skúste tento dvojstupňový postup. Aplikujte na pokožku detský olej, ktorý zmäkčí pokožku, až potom použite gél na holenie. Vzhľadom k tomu, že olej a voda sa nezmiešajú, olej sa počas celého trvania sprchy udrží na koži.
Ak vyčerpáte gél na holenie, olivový olej je skvelou náhradou pri holení vašich nôh. Kondicionér na vlasy funguje pri holení takisto, pretože je zvlhčujúci. Ale šampón preskočte, ten má tendenciu vysušovať.

Čo je dôležité pri výbere správnej žiletky?
Budete musieť experimentovať so žiletkami, kým nenájdete ten perfektný typ pre vás. Požiadajte svoje kamarátky o odporúčanie a pozrite sa po žiletkách s aloe vera pásikmi, otočnými hlavicami a viacnásobnými čepieľkami. Vyskúšajte niekoľko druhov a sami uvidíte, ktorá značka vám najviac bude vyhovovať. Naša obľúbená? Jednoznačne žiletka od Gillette Venus!

holítko

Časti tela, pri ktorých by ste mali vynechať holenie žiletkou
Zvážte možnosť voskovania , minimálne na línii bikín a lýtok a ušetrite vašu žiletku pre vaše podpazušie a stehná. Zistíte, že ak máte hrubšie chĺpky, časom nebudú rásť tak rýchlo.

About the Author

You may also like these

No Related Post